Wygląda na to, że wszyscy sprzedawali swoje Bitcoin.

Niedawno Bitcoin – krypto waluta numer jeden na świecie – przekroczył granicę 12.000 dolarów i osiągnął 12.400 dolarów. To była ogromna wiadomość dla każdego inwestora, dużego i małego, choć w czasie pisania, sprawy trochę się skurczyły dla ulubionej cyfrowej waluty każdego z nas.

Bitcoin upadł.
W obecnym stanie, Bitcoin handluje teraz za nieco ponad 11,800 dolarów. Chociaż nie jest tak źle jak wczoraj (11.600 dolarów), rzeczy nadal nie są całkiem tam, gdzie były, a wielu analityków i ekspertów branżowych zadaje sobie pytanie, co dokładnie się stało, aby bitcoin nagle wycofać niektóre z jego ostatniego rozmachu.

Sentyment jest to, że Bitcoin ponownie spadł do tych, którzy szukają gotówki w na Bitcoin ostatnich zysków. Jest to problem, z którym waluta napotykała już wcześniej, szczególnie gdy nieco się podnosi. Ponieważ Bitcoin przekroczył teraz linię 12.000 dolarów, wielu użytkowników zauważyło, że był to poziom oporu, który wielu analityków mówiło im, aby uważać. Skoro Bitcoinowi udało się go przekroczyć, to musi być coś wielkiego dla tej monety, prawda?

Cóż, tak jakby. Oczywiście, jeśli Bitcoin Code może wznieść się ponad opór przed nim, to ma siłę i wytrzymałość niezbędną do kontynuowania swojego byczego biegu na coraz to nowsze i bogatsze terytoria, ale nie musi to nastąpić z dnia na dzień. Bitcoin potrzebuje czasu, aby zebrać swoje myśli i opracować nową strategię uderzania w te terytoria, ale to się nie stanie, jeśli ludzie sprzedają swoje skrytki jak najszybciej.

Wygląda na to, że to właśnie się stało. Bitcoin przeszedł swój najnowszy poziom oporu i ludzie myśleli, że pieniądze wcześnie. To ostatecznie miało negatywny wpływ na aktywa i sprowadził go z powrotem do poprzedniego poziomu.

Zbyt wiele sprzedaży.

Jest to niefortunny incydent, który w tym momencie wydaje się stosunkowo nieunikniony dla tych, którzy handlują BTC. Zawsze będą w nim obecni ludzie na krótką metę. Ludzie, którzy chcą szybkiej gotówki lub szybkich nagród i nie są w stanie zatrzymać się na tyle, aby utrzymać portfele w ryzach. Dlatego też sprzedają swoje skrytki – lub przynajmniej ich część – o wiele za wcześnie, uniemożliwiając Bitcoinowi dalszy rozwój i rujnując środowisko dla innych, którzy w nim są, aby go wygrać.

Bitcoin jest walutą, która wyraźnie wymaga czasu, aby dostać się tam, gdzie się znajduje. Za każdym razem, gdy osiąga wysokie noty, robi to w wolnym i stabilnym tempie. Nawet jego wzrost do 20.000 dolarów w grudniu 2017 roku nie nastąpił z dnia na dzień. Sprawy były umiarkowanie bycze od końca 2015 roku. Po ponurym roku, waluta w końcu zdołała wzrosnąć do zakresu 300 dolarów, a stamtąd sprawy potoczyły się dalej, ale ten skok trwał dwa lata, więc każdy, kto szuka gotówki w momencie, gdy Bitcoin się podniesie, będzie miał problemy z długoterminowymi inwestorami.