Trump Wants Fiscal Stimulus Negocjatorzy do „Go Big“, Bitcoin Breaks $11,400

O 02:20 UTC w sobotę (10 października) cena Bitcoina po raz pierwszy od ponad pięciu tygodni przekroczyła poziom 11.400 dolarów.

Według danych CryptoCompare, o 02:20 UTC, cena Bitcoina osiągnęła aż 11.439 dolarów – po raz pierwszy od 3 września przekroczyła poziom 11.400 dolarów – i o 03:10 UTC osiągnęła wysoki poziom 11.482 dolarów. Obecnie (od 09:00 UTC) Bitcoin handluje około 11.382 dolarów, co oznacza wzrost o 4,6% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Więc, co stoi za skokiem cen Bitcoin’a?

Po pierwsze, pojawia się nowy optymizm, że administracja Trąba i Demokraci na czele z przewodniczącą Izby, Nancy Pelosi, zdołają dojść do porozumienia w sprawie kolejnego dużego pakietu pomocowego COVID-19 w ciągu najbliższego tygodnia lub dwóch.

Prezydent Trump zdaje sobie sprawę, że jeśli chce zwiększyć swoje szanse na wygranie wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych w listopadzie, musi przed wyborami podpisać ustawę o stymulacji fiskalnej. Oznacza to zawarcie umowy z Pelosim – za pośrednictwem jego reprezentanta, sekretarza skarbu Stevena Mnuchina – a następnie wywarcie presji na przywódcę większości Senatu, Mitcha McConnella, aby ustawa (wynegocjowana z Pelosim) przeszła w Senacie.

W piątek, około 11:48 EDT, Trump wysłał tweet, w którym wezwał negocjatorów bodźców do „pójścia na całość“, pozornie potwierdzając to, co powiedział wcześniej w ciągu dnia podczas rozmowy z gospodarzem radia Rushem Limbaughiem, gdzie powiedział, że „chciałby zobaczyć większy pakiet bodźców, szczerze mówiąc, niż oferują demokraci lub republikanie“.
Wtedy, mniej niż trzy godziny później, rzecznik Pelosi’ego, Drew Hammill, tweetował (około 14:38 EDT), że Pelosi i Mnuchin miał 30-minutową rozmowę o 13:40 EDT i że Mnuchin wrócił do stołu negocjacyjnego z nową propozycją (która ma kosztować około 1,8 biliona dolarów, czyli 400 miliardów dolarów mniej niż to, o co proszą demokraci w Izbie).

Ten ponowny optymizm co do stanu negocjacji nad kolejnym dużym pakietem bodźców fiskalnych pomógł Dowowi, S&P 500 i zespołowi Nasdaqa osiągnąć w tym tygodniu odpowiednio 3,3%, 3,8% i 4,6% postępu.

Po drugie, ostatnie inwestycje w Bitcoin przez dwie spółki notowane na giełdzie w Nasdaqu – MicroStrategy i Twitter – podniosły na duchu społeczność Bitcoinów, ponieważ wiele z nich widzi ruchy tych dwóch spółek (wykorzystanie Bitcoinu jako rezerwowego aktywu skarbowego) jako początek nowego trendu, ponieważ jest teraz prawdopodobne, że niektóre inne spółki z listy rozważą zrobienie czegoś podobnego, co pomogłoby w rozwiązaniu problemu zwiększenia adopcji Bitcoinów przez instytucje.

Sentyment ten został powtórzony przez Tylera Winklevossa, współzałożyciela i CEO kryptońskiej giełdy Gemini:
Po trzecie, indeks dolara amerykańskiego (DXY) zamknął się wczoraj o 93,06, spadając o 0,58%. Dlaczego to ma znaczenie? Cóż, od marca, Bitcoin wykazuje negatywną korelację z dolarem amerykańskim.